Озноб: важливий симптом серйозних захворювань

Озноб, тобто відчуття холоду та тремтіння у м’язах, — це стан, який ми пов’язуємо з грипом та іншими респіраторними інфекціями. На жаль, буває, що це недооцінений симптом набагато серйозніших захворювань, у цьому можна переконатись на сайті arthro.com.ua. Так проявляються діабет, ниркові та серцево-судинні захворювання, і навіть рак та психічні розлади. Що показують озноб і коли маємо викликати в нас занепокоєння? Як спосіб життя та інші чинники впливають виникнення ознобу?

Чому ми відчуваємо озноб?

Озноб – це тремор тіла, викликаний неконтрольованим скороченням дрібних м’язів. Попри вигляд, це бажане явище – один із захисних механізмів нашого організму. Його мета – терморегуляція та зниження або підвищення температури тіла. Ось чому озноб супроводжує високу температуру (зазвичай він викликаний бактеріальною, вірусною чи паразитарною інфекцією), але також і тоді, коли тіло холодне. Однак слід турбуватися про повторювані озноби, які не супроводжуються підвищенням температури тіла. Вони може бути ознакою серйозних захворювань.

Озноб: важливий симптом серйозних захворювань

Озноб та діабет

Озноб – характерний симптом гіпоглікемії, тобто надто низького рівня цукру в крові. Це найчастіше виникає у діабетиків, які приймають високі дози інсуліну. Але буває і здорові люди. Гіпоглікемія дуже небезпечна, нездатність швидко відреагувати (введення глюкози, поїдання чогось солодкого) може призвести до коми і навіть смерті. Інші симптоми надто низького рівня цукру в крові включають дратівливість, надмірне потовиділення та сплутаність свідомості.

Озноб та захворювання нирок

Озноб також відносно часто зустрічається у людей, які борються з циститом або гострим пієлонефритом, що є наслідком того, що не вилікували першу недугу. Його ніколи не слід недооцінювати, оскільки це може призвести до розвитку хронічного захворювання, яке поступово призводить до ниркової недостатності. Інші симптоми включають біль у животі, почуття позивів до сечового міхура та печіння при сечовипусканні.

Озноб та серцево-судинні захворювання

Низький артеріальний тиск та проблеми з правильним кровообігом проявляються, у тому числі, ознобом. Інші симптоми включають летаргію та сонливість, а також почуття холоду, особливо в руках та ногах. Деякі люди також відчувають задишку та набряки на тілі. Поганий кровообіг може бути ознакою, крім іншого, серцевої недостатності, тому якнайшвидше зверніться до лікаря.

Озноб: важливий симптом серйозних захворювань

Озноб та менопауза

Гормональний шторм, який трапляється у жінок у період менопаузи, часто пов’язаний із чергуванням відчуття ознобу та припливів. Це нормальне, але дуже обтяжливе явище, тому варто відвідати ендокринолога, який перевірить рівень гормонів та виключить можливі відхилення.

Озноб та психічні розлади

Озноб, а також сильне занепокоєння та страх, головний біль або проблеми з концентрацією уваги є характерними симптомами неврозів, депресії та інших психічних розладів. У цьому випадку єдиним рішенням проблеми є психологічна терапія, яку іноді комбінують із фармакологічними засобами (снодійне, седативні засоби, підсилювачі настрою тощо).

Інші причини ознобу

Варто знати, що озноб також може бути результатом прийому певних ліків (у такому разі це симптом алергії на компоненти цих ліків), зловживання алкоголем, безсоння, фізичного або психічного виснаження. Також буває, що озноб – це симптом раку.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *