Бавовняна олія. Що це таке та як ним користуватися?

Для більшості з нас бавовна – це рослина, яка дає сировину для виробництва багатьох типів тканин. Виявляється, його теж можна використовувати в різних галузях економіки: для виробництва паперу, перев’язувальних матеріалів або як корм для тварин. Олія може бути холодним віджиманням з насіння бавовнику, яке після переробки використовується в харчовій промисловості. З іншого боку, нерафіноване можна вважати натуральним косметичним засобом та застосовувати для догляду за тілом. Активні речовини, що містяться в ньому, покращують стан шкіри, а також благотворно впливають на структуру волосся. Хоча бавовняна олія мало відома в Україні, її властивості роблять її популярнішою.

Що потрібно знати про бавовняну олію?

Бавовняне масло отримують з індійської бавовни, яку вирощують в Африці та Азії для промислових цілей. Вважається, що його виробляють як побічний продукт у виробництві бавовняної нитки, але традиція його одержання налічує кілька тисяч років. Бавовняне масло одержують у процесі так званого холодний віджимання: світло-жовтого кольору, без характерного запаху. Цікаво, що його фізичні властивості не змінюються під впливом високої температури. Хоча ця речовина не користується особливою популярністю в Україні, вона використовується у кулінарії багатьох країн світу. Його додають у салати, смажать у різних стравах і використовують у харчовій промисловості. Крім того, бавовняне масло також використовується як кондиціонуючий засіб.

Бавовняна олія. Що це таке та як ним користуватися?

Що можна знайти в бавовняній олії?

Бавовняна олія багата багатьма активними речовинами. Це джерело багатьох ненасичених жирних кислот, вміст яких може сягати 75 відсотків. Серед них особливої ​​уваги заслуговують лінолева та олеїнова кислоти, які зазвичай використовуються у догляді за шкірою. Крім того, олія насіння бавовни є джерелом токоферолів (вони класифікуються як сильні антиоксиданти). Ці речовини швидше нейтралізують токсини, уповільнюють процеси старіння клітин організму та можуть знизити ризик виникнення небезпечних хвороб цивілізації. Бавовняна олія також містить вітамін Е (відомий як «вітамін молодості»), який захищає шкіру від надмірного УФ-випромінювання, стимулює регенерацію клітин та покращує еластичність та тонус шкіри.

Темна сторона бавовняної олії

Здається, що речовини, що містяться в бавовняному маслі, дуже корисні для здоров’я. Необхідно знати, що у його складі перебуває хімічна сполука із групи фенолів – держсипол. Присутній у рослині, він діє як засіб від шкідників. Це співвідношення часто використовують у промисловості під час виробництва інсектицидів. На жаль, ця речовина класифікується як токсин і не може бути використана людиною. Тому в їжу слід використовувати тільки рафіновану бавовняну олію, яка не містить держсиполу. З іншого боку, нерафіновану олію можна сміливо використовувати у косметиці.

Бавовняна олія. Що це таке та як ним користуватися?

Переваги використання бавовняної олії

Бавовняна олія використовується у повсякденному догляді за шкірою та волоссям. Особливо це допоможе покращити стан пошкоджених і січених кінчиків. Також рекомендується його використання, коли пасма сухе. Регулярне використання засобу зволожує пасма та зміцнює їх. Бавовняна олія також можна втирати в шкіру голови. Ця процедура робить їх менш схильними до випадання і запобігає утворенню лупи та жирного волосся.

Олія для шкіри

Олія, отримана з насіння бавовни, може бути універсальним косметичним засобом догляду за шкірою, яке може замінити креми, наприклад креми від зморшок. Його регулярне використання покращує стан шкіри, робить її більш еластичною та досить зволоженою. Олія має потенціал захисту від зморшок, а завдяки наявності вітаміну Е та жирних кислот воно може м’яко розгладжувати існуючі. Рафіновану бавовняну олію можна використовувати при невеликих ранах, порізах та запаленнях. Має заспокійливу дію, сприяє загоєнню і запобігає утворенню рубців.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *